Categorii

Producatori

Firma de incredere

Newsletter

Media convertoare FO

In aceasta categorie sunt  95  produse
Media convertoare FO

In aceasta categorie veti gasi o gama variata de mediaconvertoare stand alone ( fixe sau cu modul SFP), module SFP ( dual, single FO-WDM, electric), GBIC (dual, single FO-WDM, electric), module 10 G ( SFP+, SFP+WDM, XFP, XFP WDM, Xenpack, X2). Va sugeram sa utilizati filtrele pentru a selecta mai rapid varianta cautata.

Mai multe

Subcategorii

  • Ethernet 10/100Mbps

    In aceasta subcategorie sunt cuprinse mediaconvertoarele Fast Ethernet, duale ( multimode), WDM (singlemode -o singura fibra) si industriale WDM. Acestea sunt destinate realizarii interconectarii intre doua locatii cu trafic moderat.

  • Gigabit ( cu modul SFP)

    In aceasta subcategorie sunt cuprinse media convertoarele Gigabit stand alone cu 1 sau 2 sloturi SFP. Cu aceste mediaconvertoare se pot realiza conexiuni gigabit pe fibre singlemode sau multimode, in functie de modulul SFP instalat.

  • Cabinet pentru MC

    In aceasta subcategorie sunt cuprinse cabinetele de gazduire a mediaconvertoarelor compatibile cu rack-urile de 19 ". Acestea pot avea intre 12 si 16 sloturi, in functie de producator. Spatiul ocupat in rack este de 2 HU.

  • Module SFP

    Modulele SFP (Small Form-Factor Pluggable) cunoscute si sub denumirea de Mini-Gbic sunt echipamente optice compacte de emisie-recepţie utilizate în domeniul comunicaţiilor pe fibra optica (telecomunicaţii, transferuri de date, diverse aplicaţii). Acesta este un format popular in industria produselor optice, susţinut si de către furnizorii de echipamente active compatibile cu aceste module ( switch-uri, routere echipate cu slot SFP). SFP-urile sunt concepute pentru a sprijini comunicaţiile pe canalele de fibra optica dar si pe cele realizate pe alte standarde (ethernet, gigabit, SONET / SDH). Modulele laser folosite sunt clasa A si respecta standardele internationale IEC 60825.

  • Module 10 G

    XFP-ul (10 Gigabit - X Factor Pluggable) este un modul optic de emisie-receptie utilizat în domeniul comunicatiilor, care functioneaza atat pe fibra single-mode cat si multi-mode, la lungimi de unda de 850nm, 1310nm sau 1550nm, si distante variabile cuprinse între 300m si 80Km. Din punct de vedere al dimensiunii, XFP-urile sunt cu aproximativ 30% mai mari decat SFP-urile standard, având o forma specifica, motiv pentru care sunt compatibile cu switch-uri ce poseda porturi de XFP. Laserul folosit este de tip VCSEL (conectori-LC).Utilizat în mod special în retelele SAN (Storage Area Network) bazate pe standardul IEEE 802.3ae, XFP-ul este aplicabil în numeroase tipuri de transmisii de date de capacitate mare pe canale de fibra, SONET/SDH, Gigabit Ethernet sau link-uri DWDM. Modelul XFP permite diagnosticare digitala a proceselor de comunicatii, fiind un instrument de management în sine (contine modulul XFI – o interfata electrica, conforma cu specificatiile MSA).


produse per pagina

produse per pagina

Coş  

Nici un produs

Livrare 0,00 Eur
Total 0,00 Eur

Coş Plăteşte

Produse noi

» Nici un produs nou