Categorii

Producatori

Coloana Legrand

Newsletter

Module 10 G

In aceasta categorie sunt  32  produse
Module 10 G

XFP-ul (10 Gigabit - X Factor Pluggable) este un modul optic de emisie-receptie utilizat în domeniul comunicatiilor, care functioneaza atat pe fibra single-mode cat si multi-mode, la lungimi de unda de 850nm, 1310nm sau 1550nm, si distante variabile cuprinse între 300m si 80Km. Din punct de vedere al dimensiunii, XFP-urile sunt cu aproximativ 30% mai mari decat SFP-urile standard, având o forma specifica, motiv pentru care sunt compatibile cu switch-uri ce poseda porturi de XFP. Laserul folosit este de tip VCSEL (conectori-LC).

Utilizat în mod special în retelele SAN (Storage Area Network) bazate pe standardul IEEE 802.3ae, XFP-ul este aplicabil în numeroase tipuri de transmisii de date de capacitate mare pe canale de fibra, SONET/SDH, Gigabit Ethernet sau link-uri DWDM. Modelul XFP permite diagnosticare digitala a proceselor de comunicatii, fiind un instrument de management în sine (contine modulul XFI – o interfata electrica, conforma cu specificatiile MSA).

Mai multe

Subcategorii

  • SFP+/ SFP-WDM

    Modulele SFP+ ( 10G) (Small Form-Factor Pluggable) cunoscute si sub denumirea de Mini-Gbic sunt echipamente optice compacte de emisie-recepţie utilizate în domeniul comunicaţiilor pe fibra optica (telecomunicaţii, transferuri de date, diverse aplicaţii). Acesta este un format popular in industria produselor optice, susţinut si de către furnizorii de echipamente active compatibile cu aceste module ( switch-uri, routere echipate cu slot SFP+).SFP-urile sunt concepute pentru a sprijini comunicaţiile pe canalele de fibra optica dar si pe cele realizate pe alte standarde (ethernet, gigabit, SONET / SDH). Modulele laser folosite sunt Clasa A / conform CDRH si respecta standardele internationale IEC 60825. Multi Rate : 10 G, conform SFP+ Electrical MSA SFF-8431, SFP+ Mechanical MSA SFF-8432, 10G Ethernet. Distanta de transmisie de pana 80km

  • XFP / XFP-WDM

    XFP-ul (10 Gigabit - X Factor Pluggable) este un modul optic de emisie-receptie utilizat în domeniul comunicatiilor, care functioneaza atat pe fibra single-mode cat si multi-mode, la lungimi de unda de 850nm, 1310nm sau 1550nm, si distante variabile cuprinse între 300m si 80Km. Din punct de vedere al dimensiunii, XFP-urile sunt cu aproximativ 30% mai mari decat SFP-urile standard, având o forma specifica, motiv pentru care sunt compatibile cu switch-uri ce poseda porturi de XFP. Laserul folosit este de tip VCSEL (conectori-LC).Utilizat în mod special în retelele SAN (Storage Area Network) bazate pe standardul IEEE 802.3ae, XFP-ul este aplicabil în numeroase tipuri de transmisii de date de capacitate mare pe canale de fibra, SONET/SDH, Gigabit Ethernet sau link-uri DWDM. Modelul XFP permite diagnosticare digitala a proceselor de comunicatii, fiind un instrument de management în sine (contine modulul XFI – o interfata electrica, conforma cu specificatiile MSA).

  • Xenpak / X2

    Convertoarele X2/XENPAK la modulul SFP + permit migrarea de la X2 sau XENPAK la SFP +, fara a fi nevoie sa faceti upgrade sau sa inlocuiti switch-urile. Acest modul converteste un port Gigabit Ethernet X2 /XENPACK intr-un port 10G Gigabit Ethernet SFP +. Interfata XAUI Electrica: 4 Lanes@ 3.125 Gbps, este "Hot Pluggable", suporta MDIO, DOM conform X2&XENPAK MSA, ROHS Temperatura de functionare: 0⁰C ~70⁰C Toate modulele SFP+ (SFP+ SR/LR/ER/ZR/CWDM/DWDM) sunt compatible cu convertorul! Distantele de operare depind de SFP-ul utilizat


produse per pagina

produse per pagina