Categorii

Producatori

Coloana Legrand

Newsletter

Media convertor Startbit Ethernet 100BASE-SX, conector SC, fibra multimode, 1310 nm, distanta 2 km

Media convertorStartbit Ethernet de la 10/100BASE-TX la 100BASE-SX (conector SC, 2 fibre ), fibra multimode, 1310 nm, distanta 2 km

Detalii

Stoc: stoc epuizat

0 produs în stoc produse în stoc


Anunta-ma cand este disponibil

27,50 Eur fără TVA

Adaugă la dorinte

MC Ethernet 10/100 Dual FO(MM)

Seria SBN-MC-ETH - Media Convertoare de Fibra Optica au rolul de a transforma semnalele de date intre interfata UTP (TX) 10/100M si interfata de fibra optica (FX) in limita a 100M, transmitand la distante de pana la 120 km pe link de fibra optica.

In oferta noastra, intre convertoarele Ethernet puteti alege: pe un fir (WDM) sau pe doua fire - single mode sau multi mode. Aceste echipamente au bune performate in trafic, sunt stabile datorita componentelor de cea mai buna calitate care asigura o buna transmisie a pachetelor, fiind prevazute cu functii IC (Internal Calibration) complexe similare cu cele ale echipamentelor din aceeasi gama ale producatorilor consacrati din USA si Taiwan.

Media convertoarele standard 10/100 Ethernet sunt prevazute cu alimentare externa si pot fi folosite individual (stand alone) sau in cazul utilizarii mai multor convertoare in Data-Center, in mod organizat, integrate in rack-ul de maxim 14 sloturi SBN-RK-14, produs special pentru acest model.

Caracteristici principale:
 
  • Functia Auto-negocierea permite portului UTP sa selecteze automat viteza de transfer 10M sau 100M si modul de lucru Full sau Half Duplex.
  • Portul UTP suporta MDI / MDI-X auto crossover
  • Functia de indicator de defect link (LFP): atunci cand fibra optica sau cablul UTP sunt defecte, convertorul poate opri functionarea link-ului.
  • Mai multe modele de mediaconvertaoare sunt disponibile: cu interfata SC, ST, FC, Singlemode / Multimode
  • Suporta pachete de 1600 biti pentru management
  • Mediaconvertor poate avea mai multe moduri de lucru:
       - Store and forward
       - Modified cut-through switch mode
       - Converter mode
  • Circuitul intern de protectie impotriva fulgerelor ar putea reduce considerabil deteriorarea convertorului cauzata de tensiunea inalta indusa de trasnet
 
 
Specificatii tehnice
 
  • Standarde de functionare: IEEE802.3u - 10/100Base-TX si 100Base-FX;
  • Tabel cu adresele MAC: 1K
  • Buffer de date: Built-in 128Kbyte RAM
  • Conectori: UTP Conector: RJ-45, 10/100Mbps, Conector fibra : ST / SC / FC, 100Mbps
  • Cablu: - UTP: Cat. 5 (distanta maxima de pana la 100m)
  • Fibra (Multimode): 50/125, 62.5/125m (distanta maxima de pana la 2 km sau 5 km)
  • Fibra (Singlemode): 8.3/125, 8.7/125, 9/125, 10/125m (distanta maxima de la 20 - 120 km)
  • Controlul fluxului: Full Duplex: suporta standard, IEEE802.3x / Half Duplex: back pressure
  • Grup de 6 LED-uri pentru mai multe functii: putere, FX SD, FX Link / Act, TX 100, TX FDX, TX
  • Link / Act - controleaza pe deplin conditiile de functionare si face usor de observat pentru utilizatorul final, modul de functionare a mediaconvertorului
  • Alimentare: AC 170 ~ 240V, DC 5V
  • Temperatura mediului ambiant: 0 ~ 70 grade celsius
  • Umiditate: 5 ~ 90%
  • Dimensiuni: alimentare externa: 26x70x93mm.
 

Cod comanda:

SBN-MC-MMW4-002Media convertor "stand-alone" Ethernet de la 10/100BASE-TX la 100BASE-SX (conector SC, 2 fibre ), fibra multimode, 1310 nm, distanta 2 km

 

 

 



Nu exista nici un comentariu inca.

Coş  

Nici un produs

Livrare 0,00 Eur
Total 0,00 Eur

Coş Plăteşte

Produse noi

» Nici un produs nou