Categorii

Producatori

Coloana Legrand

Newsletter

Modul XFP Startbit MM LC 850nm 10G 300m

Modul XFP 10GBASE - SR, conector LC, doua fibre, multimode, laser VSCEL/LC, 850nm, 10 Gbps, distanta 300 m

Detalii

Stoc: la comanda

0 produs în stoc produse în stoc


Anunta-ma cand este disponibil

126,50 Eur fără TVA

Adaugă la dorinte

Modul Startbit XFP 10G

XFP-ul (10 Gigabit - X Factor Pluggable sau SFP-ul de 10G) este un modul optic de emisie-receptie utilizat în domeniul comunicatiilor, care functioneaza atat pe fibra single-mode cat si multi-mode, la lungimi de unda de 850nm, 1310nm sau 1550nm, si distante variabile cuprinse între 300m si 80Km. Din punct de vedere al dimensiunii, XFP-urile sunt cu aproximativ 30% mai mari decat SFP-urile standard, având o forma specifica, motiv pentru care sunt compatibile cu switch-uri ce poseda porturi de XFP. Laserul folosit este de tip VCSEL (conectori-LC).

Utilizat în mod special în retelele SAN (Storage Area Network) bazate pe standardul IEEE 802.3ae, XFP-ul este aplicabil în numeroase tipuri de transmisii de date de capacitate mare pe canale de fibra, SONET/SDH, Gigabit Ethernet sau link-uri DWDM. Modelul XFP permite diagnosticare digitala a proceselor de comunicatii, fiind un instrument de management în sine (contine modulul XFI – o interfata electrica, conforma cu specificatiile MSA).

Categorii

În funcţie de puterea laserului (distanţa până la care transmit), modulele XFP pot fi împărţite în;

  • SR XFP - 850 nm – Distanta de functionare pentru MMF difera în functie de tipul fibrei:
            - 62.5µm - (160 MHz/km) - 26 m
            - 62.5 µm - (200 MHz/km) - 33 m
            - 50 µm - (400 MHz/km) - 66 m
            - 50 µm - (500 MHz/km) - 82 m
            - 50 µm - (2000 MHz/km) - 300 m
  • LR XFP - 1310 nm - distante de max. 10Km - SMF– 1310 nm
  • ER XFP - 1550 nm - distante de max. 40Km - SMF – 1550 nm
  • ZR XFP – 1550 nm - distante de max. 80Km - SMF – 1550 nm 


Cod de comanda:

SBN-XP-MD01-300Modul XFP 10GBASE - SR, conector LC, doua fibre, multimode, laser VSCEL/LC, 850nm, 10 Gbps, distanta 300 m

 

 



Nu exista nici un comentariu inca.

Coş  

Nici un produs

Livrare 0,00 Eur
Total 0,00 Eur

Coş Plăteşte

Produse noi

» Nici un produs nou